| lucib a întrebat:

Am cautat pe Google Earth metropola New York.Intrebarea mea e urmatoarea:New York apare in partea de vest langa Washington, iar mai sus, in stanga, langa Canada, apare alt oras, tot cu numele De New York.De ce?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deoarece intr-o tara pot fi mai multe localitati cu acelasi nume. De curiozitate uita-te in Codul postal al nostru si gasesti chiar zeci de localitati cu acelasi nume, daca tin bine minte, la un nume am gasit 57 localitati(a fost cu multa vreme in urma asa ca nu mai tin minte numele). Numai bine!