| Vasy1998 a întrebat:

Am citi undeva ca pe ziua de 30 noiembrie 2012 suntem liberi.Dar am mai citit undeva ca si ziua de 1 decembrie este libera, dar 1 decembrie cade sambata, si am mai citit ca luni s-ar spune ca este 1 decembrie dar pe cand el e in 3 decembrie.De asta am intrebat suntem liberi si luni 3 decembrie 2012? Astept un raspuns pozitiv si de folos intrebarii mele. Funda pentru un raspuns explicat corect si clar.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Zi libera, in anul acesta, este numai 30 noiembrie, deoarece 1 decembrie, asa cum spui, cade sambata, zi libera in fiecare saptamana. Luni, 3 decembrie, nu este zi libera.