| CLaludiu1234 a întrebat:

Va rog fără mistouri, se poate auzi cum circula trenul pe sine? Ca tot auzeam trenul noapatea cum circula pe sine noaptea și ma tot întrebam la ce distanta e fata de casa mea și azi am descoperit ca trece cam la câțiva kilometri fata de casa mea.

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Dacă stai aproape de o cale ferata se aude

| theMUFASA a răspuns:

Da, se aude. Fata de unde stau eu, gara e la 10km, si noaptea cum e liniste totala, se aude ca si cum ar fi mult mai aproape.

| CLaludiu1234 explică (pentru theMUFASA):

Nu ma refer la claxonul trenului, ca claxonul banuiesc ca se aude chiar si de la 10km, ci ma refer cum circula trenul pe calea ferata, daca ai fost cu trenul sti la ce sunet ma refer, și cred ca e mai puțin de 5 km de la mine de acasă

| Anonimul151 a răspuns (pentru theMUFASA):

Se referă la "glasul roților de tren"...

| CLaludiu1234 explică (pentru Anonimul151):

Da la asta ma refer la sunetul roților pe calea ferata, dar îmi place ca ești amuzant,, glasul roților de ten''