| anonim_4396 a întrebat:

Am citit pe internet câteva articole din care reiese că mersul desculț este benefic. Este adevărat?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mai ales pe cioburi, incearca

| RAY a răspuns:

Da,dar nu iarna,vara este sanatos, mai ales pe nisip, pe plaja sau intr-un gen loc gen baile felix termal, conteaza dar pentru picior e mai sanatos, asa am evoluat desculti, in fapt si cand alergi e bine descult, de multe ori ma durea piciorul de la adidasi, crezi ca e sanatos? sau femeile cu tocuriile? adevarate torturi pentru picioare

| mihai69 a răspuns:

Da. Dar nu pe orice suprafsță. Preferabil pe o peluză sau pe nisip.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar nu oriunde. Pe pamant, da.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Ma gandesc ca in articolele pe care le-ai citit iti explica si de ce este benefic, poti si tu sa iti pui 2 minute neuronii la treaba sa analizeze datele ca sa te convingi daca este sau nu este adevarat.

| Petrovic a răspuns:

Am citit de curând că în tălpi avem niște puncte care activează funcții ale corpului. Nu am încercat mai mult decât în perimetrul casei.