| IdNo a întrebat:

E adevarat ca masturbarea cauzeaza moartea neuronilor? Am citit multe articole de pe internet unde asta se spune si nu stiu cat de adevarat este.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Viitorulapropiat a răspuns:

Ba fratilor, traim in sec. 21. Pe bune? Toate astea sunt mituri,prostii spuse de niste oameni fara creier. Nu este adevarat,nu-ti moare niciun creier,nu-ti cade parul,nu orbesti,nu prinzi par in palma sau ce se mai indruga. Masturbarea provoaca dependenta,si in functie de persoana,stres,nervozitate, iritare, somnolenta, relaxare. Doar sa ai grija sa nu exagerezi, pentru ca nu o sa mai simti nicio placere atunci cand vei fi cu una in pat.

Răspuns utilizator avertizat
| Viitorulapropiat a răspuns (pentru RobertG101):

Mai citesete-mi odata raspunsul. Asta am zis si eu.

| P4rAd0x a răspuns:

Nu este asa, sunt alte efecte negative daca esti dependent/a sau ceva. In rest nu este nicio problema, deci nu ai pentru ce sa-ti faci griji.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Fumatul mai micsoreaza penisul si moartea neuronilor si stand mult cu telefonul in buzunar deoarece trimit niste emisii care distrug neuronii.Masturbarea e ceva normal pentru oricine, dar cauzeaza dependenta si poti deveni impotent

| IdNo explică (pentru TheWhiteDemons):

Toti tinem telefonul in buzunar. Ce recomanzi?

| TheWhiteDemons a răspuns (pentru IdNo):

Vreau sa spun sa nu dormi cu el langa tine o perioada lunga