| pierduta a întrebat:

Am compus un text in Word 2003, mai exact copy pasturi de pe diferite siteuri. Nu se leaga nicicum, in unele randuri intre cuvintele care urmeaza una dupa alta e o anumita distanta, iar dinstanta dintre cuvintele din celelate randuri e iarasi diferita. Pot cumva sa o formatez, corectez fara a fi nevoie sa-l transcriu eu toata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate.
Din Page Setup/Margins dai dimensiunile marginilor - sus, jos, dreapta, stanga) si apoi din Paper selectezi A4.
Dupa aceea selectezi intregul text si apoi de la butoanele respective setezi felul literei si marimea ei si modul de aliniere (la stanga, centru, dreapta sau in ambele parti - stanga si dreapta).

| zuzualina a răspuns:

Da, corectezi greşelile.
Poţi seta disanţa dintre rânduri, şterge spaţiile suplimentare etc.

SUCCES.