| kuviCk a întrebat:

Am CPU 100% tot timpul.cand scanez cu nod32 5 imi apar 2 virusi maxim (iar dupa ii sterge/curata).

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Salut,

Te-as putea ajuta eu insa e ceva mai complicat... daca doresti ajutorul meu, instaleaza-ti "TeamViewer 6" si trimite-mi datele diseara, dupa ora 18:00 si o sa ma uit ce-i in neregula.

Alta solutie, din punctul meu de vedere, ar fi sa iti faci rost de un CD Live bootabil cu un sistem de operare la alegerea ta (eu iti sugerez Ubuntu Live CD pe care il gasesti, gratuit, pe site-ul ubuntu.ro, tu fiind nevoit doar sa iti "arzi" informatiile respective pe un CD-disc) dupa care sa-ti instalezi un antivirus de top (K.I.S. 2012, BitDefender I.S. 2011, etc.), trial, si sa scanezi hard-disk-urile din nou (asta o sa te ajute mai ales daca virusul lucreaza in memoria PC-ului, ca serviciu de sistem, caz in care nici nu prea il poti "kill"-ări!).

Succes! happy

3 răspunsuri:
| Stefan89 a răspuns:

Este o problema des intalnita la Nod32.Este vorba de un fisier nod32krn ce cauzeaza folosirea la maxim a procesorului.Problema poate fi cauzata din cauza update-urilor de la windows.Incearca sa updatezi windows-ul sau sa-l downgradezi.IN general asta rezolva problema. Daca nu, mai poti citi aici: http://www.techyv.com/......iusmalware
http://blogrozav.blogspot.com/

| kuviCk explică:

Yugeen acum pun in practica ce ai spus, daca ai dreptate ai fundabig grin da-mi add:kuvickandrei siti dau si team viewer.Stefan nu cred ca e de la nod32 dar in nici un caz nu e de la updade windows...am avut problema asta cu fostul PC acum am pus pe cineva si a setat sa nu se updateze nimic.Deci windows e intact

| kuviCk explică:

Yugeen nu inteleg ce trebuie sa fac...tot prost imi merge PC...o sa-ti dau totusi funda pentru ca ai incercat sa ajuti