| ki4re a întrebat:

Am cumparat de curand o sticla de Mountain Dew, pe capac scria: " Ai castigat o sticla Pepsi de 0.5 L ", promotia cu premiile de sub capac dureaza pana pe 7 iunie 2015, deci inca este valabil premiul. Le-am trimis un e-mail sa ma documentez de unde imi pot revendica premiul si intr-un final am gasit cel mai apropiat MCA de mine. Intrebare este, daca n-am cumparat sticla de Mountain Dew de la acel MCA si nici bonul fiscal de la sticla nu-l mai am, oare mai am sanse sa primesc premiul doar cu dopul castigator? Raspundeti doar daca stiti sigur.

2 răspunsuri:
| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Pai... cred ca da, adica : cand era promotia asta asemanatoare la cocacola, nu conta de unde ei ( adica nu toate magazinele acceptaudar daca loai de la unul, iti poate da de la altul)

| ki4re explică:

Acel MCA este sponsorizat si trebuie sa accepte, doar ca s-ar putea sa-mi ceara bon fiscal, din astea vreau sa stiu sigur...