| Inna_3065 a întrebat:

Am cumparat o camera web GEMBIRD CAM44U, am instalat driverele, functioneaza cu softul ei, dar in messenger apare ecranul negru. Am cautat pe net si am vazut ca toata lumea se plange de acest fapt. As ruga pe cineva care are acest model de camera sa ma ajute s-o folosesc in Yahoo Messenger. fundita promit:-p

Răspuns Câştigător
| yomanu a răspuns:

Incearca asa : webcamul sa fie deschis cu imaginea neagra, apoi te duci sus in stanga unde scrie MESSENGER intri la PREFERENCES cauti din lista WEBCAM BROADCAST, dai click pe CAMERA SOURCE si selectezi modelul tau de web...

3 răspunsuri:
| yomanu a răspuns:

Dupa ce ai facut setarile ai dat Apply si OK?

| Inna_3065 explică:

Am incercat si asta dar degeaba

| Inna_3065 explică:

Gata am reusit, MERGEhappy,
aaaaa sh era problm de la cam source ca nu-mi identifica web(sh am luat trackerCam de p net ca sa o identf)...
dar ca mai conteaza care era problm imp e ca am reusit sa o fac sa meargahappy