| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o tastatura https://mediagalaxy.ro/tastatura-gaming-iluminata-myria- mg7500-negru/ si cand ma joc uneori se deconecteaza si nu stiu dc.probabil pentru ca este USB ul de la tastatura mai mic decat gaura unde se baga USB ul...Ce as putea sa fac sa nu se mai deconecteze.(CAND SE DECONECTEAZA TREBUIE SA SCOT USB UL SI SA IL PUN IARA SI E FRUSTRANT)

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Nu este nimic mai mic decat altceva. Este o problema cu drivere USB ale placii de baza. Poti incerca un truc: cu calculatorul oprit, deconecteaza orice ai conectat in porturile USB. Conecteaza tastatura si porneste calculatorul. Lasa sistemul de operare sa se incarce si apoi conecteaza, pe rand, celelalte device-uri (mouse si ce mai ai tu pe acolo). S-ar putea sa mearga. Daca nu, cauta drivere noi pentru porturile USB ale placii tale de baza.

| Raul_MyNames_2000 a răspuns (pentru JackR):

Unde as putea sa caut? (PENTRU NVIDIA)

| JackR a răspuns (pentru Raul_MyNames_2000):

Spune-mi ce place de baza ai, ca sa stiu ce sa-ti spun sa cauti.