| darkhell217 a întrebat:

Am doua boxe de 150 wati, ar fi destul o amplificare(statie) de 100? duce destul, sau trebuie de 150?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 2 boxe de 150 W ai nevoie de o statie de 2X150, ce e sub e posibil sa iti dea ceva curent in boxe, dar insuficient incat sa se auda ceva. E ca si cum ai vrea sa alimentezi o masina cu telecomanda cu o baterie in loc de 3.

1 răspuns:
| ionutzxz a răspuns:

E destul si atat dar tot nu se aude ca accea de 150wati... experimentat de mine