| berlin a întrebat:

Am o statie luata din Germania de 125 wati si nu stiu ce boxe sa-i cumpar adica de cati wati adica mai mari de 125 wati sau mai mici de 125 wati?

4 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Daca iei boxe mai mici ai sanse sa le arzi. daca iei putini mai mari nu e problema..statia da in ele cat poate

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

W egali sau mai mari decat statie.dar inca un factor foarte important intr-un sistem audio sunt. ohmi. cand alegi o boxa audio sau un difuzor, nu te uita numai la w. uitate si la ohmi. amperi, material...tongue

| RIze1KDE1LuNA a răspuns (pentru RIze1KDE1LuNA):

Am uitat sa specific..ma refeream la materialul membranei..conteaza atat ca calitate sonora ct si ca rezistenta (bass. 'nalte,/timp)

| adycristache a răspuns:

Puterea boxelor trebuie să fie mai mare decât a staţiei altfel se "prăjesc". Urmăreşte şi impedanţa (2, 4, 8 ohmi).