| tutututututu a întrebat:

Am facut un site in html...si as vrea sa ii bag niste animatii gen poze miscatoare... dati-mi idei de ce algoritmi as putea sa pun si algoritmul corespunzator.

Răspuns Câştigător
| uN23 a răspuns:

Daca prin "imagini miscatoare" te referi la Gif-uri. E foarte simplu. Le incluzi ca pe o imagine normala. Daca nu, cea mai metoda buna de a crea animatii e din CSS, dar e mai complicat. happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In html nu poti face animatii, poti in schimb in js. cauta despre javascript pe net, invata cu ce se mananca si pe urma treci la animatii