| Misu1426 a întrebat:

Am fost admis la colegiul national,, Carol 1" din Craiova si as dori sa stau la caminul colegiului,, Elena Cuza", dar nu stiu daca accepta baieti.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E greu sa faci ce am facut eu acum? Adica sa cauti? Si nu mai scrie „Carol 1", că rad ăia de tine. Se scrie „Carol I".
Ai aici niste numere de telefon.
https://www.admitereliceu.ro/institutie/colegiul-national-carol-i-craiova

| YesorNo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa suni la secretariatul liceului si sa intrebi. Sunt sanse mici sa nu accepte baieti. Deci cel mai bine ar fi sa suni sau sa mergi acolo sa intrebi. Nu are sens sa pierzi asa o sansa.