| bmcriss a întrebat:

Am fost recent la un centru militar sa aflu oferta educationala , dar am uitat sa intreb ceva si ma gandesc probabil ca imi poate raspunde cineva aici : mi s-a spus ca la Academia Fortelor Terestre Sibiu ai 2 feluri de admitere ( matematica/romana-psihologie ) dar in cadrul academiei la programele de studiu nu am reusit sa inteleg fiecare in ce consta in cadrul facultatii . Cu alte cuvinte , daca merg pe matematica/psihologie sau romana/psihologie ce programe de studiu sunt ?

1 răspuns:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Multa romana sau matematica,inclusiv matematica-info,si psihologie adica sa te cunosti mai bine,viata de zi cu zi, dezvoltarea mintala, emotiile vor s vada cum esti psihic.Banuiesc ca mai trebuie sa mergi inca o data la centrul militar si iti propun daca o mai faci sa iti scrii pe o foaie toata intrebarile.Succes!