| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat Cursor Mania si am auzit ca baga virusi si vreau sa il sterg dar nu imi apare in my computer ca sa il sterg. Nu este sters pentru ca acum mouse-ul meu are forma unui trandafir ( am selectat-o din Cursor Mania) Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a sterge un program stiu doua metode: 1.Intri prin Start/ All Programs/programul respectiv si daca are optiunea uninstall dai clic pe ea si apoi yes ori ok si se dezinstaleaza. 2.Intri prin Start/Control Panel/Add or Remove Programs/programul respectiv si dai Remove. Succes si numai bine!

15 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Nu stii sa dezinstalezi? intri in start, control panel, unninstall programs sau ceva de genu. wertty cred ca e beatalaughing auzi la ea/el "intri acolo unde stergi lucruri"" si unde ar fi asta unde stergi lucruri?laughing

| DidudicaDi a răspuns:

Eu ti-as spune sa intri unde stergi lucruri si sa il cauti si sa il stergi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oriunde ar fi, tot nu gasesc Cursor Mania nicaieri. Nu stiu unde e. Dar cu siguranta nu l-am sters

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am instalat Antivirus, oare are ceva daca pastrez Cursor Mania?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci nu mai stiu ce sa mai fac cu el. L-am cautat peste tot si nu l-am gasit ca sa-l sterg! Nicaieri nu scrie Cursor Mania. Mi-e frica sa il mai tin. De cand il am parca calculatorul se blocheaza si sunt sigura ca mi-a bagat si virusi! Nu-l mai suport! Daca l-as gasi l-as sterge imediat dar pur si simplu nu il gasesc! Nici in my computer, nici in control panel, nici in start. Si deja m-am plictisit de el! Nici macar sa schimb in altceva nu pot! Oare mege sa il instaley din nou si apoi sa il dezinstalez? Momentan nu-l gasesc. Credeti ca e buna ideea mea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cursor Mania il catalogheaza unii ca fiind Spyware (spion).
Dupa ce-l dezinstalezi cum ti-a zis @ioandelasal, scaneaza calculatorul cu Malwarebytes' Anti-Malware (descarca de aici) http://www.softpedia.com/......81598.html sa fi sigura ca numai ramane vreun fisier infectat in PC.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Calmeaza-te il am de 1 an si jumatate ( de cand am laptop-ul ) si oricum virusi vin de la sine oriunde ai intra pe net. nu am patit nimic doar dai pe antivirus sa scaneze dupa ei( virusi si nu patesti nimic) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ghici ce am gasit intri in control panel si dai pe semnul cu mouse ( pointers blah blah.) citesti acolo si dai la default. si il ai pe cel normal inapoi si nu o sa-l mai ai pe acela de la cursor mania. succes si calmeaza-te stresul nu face bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra inapoi pe cursor mania si apoi bagi la default cursor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

trebuie sa ai un antivirus precum nod32 sau Vodafone pc protection ca sa scapi de virusi sau cum a spus ioandelasal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa al dezinstalezi...nu sa al stergi rolling eyes

| TintarTehno a răspuns:

Cursor Mania este fabricat de un producator de incredere ( ASK ) care nu produce virusi + am scanat aplicatia cu Advanced Mobile Care si Avast si mia rezultat ca aplicatia doar cauta date personale despre browser, aplicatii folosite des si sa seteze pagina "home" cu ASK! Nu te panica nu patesti nimic te asigur! Nu reprezinta amenintare!

| KillingFrenzy a răspuns:

E o prostie cu chestia ca baga virusi nu e adevarat am cursor mania si calculatorul merge perfect! Nu-ti mai face griji

| joni1 a răspuns:

Du-te in control panel add/remove programs si cauta MyWebSearch si dai remove.

| TheVirusu a răspuns:

Bla,bla,... instaleaza avastu ca antivirus, apoi instaleaza inca o data tolbaru de la cursor mania si iti va aparea de la avasta avertizare, dai eliminarea fisierului si til va sterge avastuwinkingwinking simplu ca buna ziualaughinglaughing