| blackmesa a întrebat:

Am nevoie de 2 caziere judiciare, unul pentru permis C iar celalalt pentru un atestat de Taxi. Intrebarea e, trebuie sa cumpar 2 timbre de la posta si sa platesc de 2 ori taxa de 10 lei la trezorerie?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Pentru fiecare cazier se plateste separat doarece in partea de jos se specifica pentru ce-l folosesti. Nu stiu la voi cum este dar la noi se cumpara un timbru de la Primarie ( daca nu au dau chitanta sau bon fiscal) si taxa se plateste la un ghiseu unde se da cazierul. N-ai treaba cu trezoreria. Timbrele se pot gasi si la Posta. Eu prefer sa iau de la Primarie, de la Evidenta Populatiei.