| BlueBird a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Dau FUNDOI! La romana am simulare de examen marti si vreau sa imi dati un plan sau o sugestie cam cum ar terbui sa fie planul prin care explic semnificatia titlului unei poezii?

Răspuns Câştigător
| ruxi1728102 a răspuns:

Daca titlul contine mai multe cuvinte te legi de toate cuvintele si scrii semnificatia fiecaruia
in general titlul exprima ideea poeziei(poti sa scrii si tu asta apoi specifici tema poeziei)...nu trebuie sa scrii prea mult.in primul rand scrii sensul propriu al titlului (ce reprezinta in realitate) apoi cel figurat(daca exista-legat de poezie)
cam atat.bafta