| anonim_4396 a întrebat:

Salut, marti am examen la Romana si mai am de invatat : Caracterizarea de personaj, Mesajul si Semnificatia Titlului.
Nu stiu daca le pot invata in timpul ramas.
Ar trebui sa incerc sa le invat?
Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Nu, stai pe net si intreaba pe altii daca ar tebui sa faci ceea ce ar trebui sa faci.
De ce nu te intrebi daca ar trebui sau nu sa respiri?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Goete):

Au lipsa de creieras, de aceea reactioneaza asa.
Au un examen vital si ei se intreaba daca sa invete sau nu.
Ce dumnezue este gresit cu copii asta?

Habar nu am ce fel de parinti delasatori au copii asta, ca ai mei copii, au mancat cartea la momentul cand au avut examene importante.

| FonAfon a răspuns:

Eu le-aș fi învățat pe parcursul anului. Iar dacă aș fi în situația ta, le-aș învăța.

| AnaCST123456789 a răspuns:

Da, învață cât poți și bazează.te la examen pe ce știi mai bine, începe cu ce știi și lasă la urmă exercițiile mai grele. Good luck și la o notă cât mai mare!

| JacquelineMaria7 a răspuns:

Frate, sunt în aceeași situație. Pune mâna și învață...

| ZdaneXu a răspuns:

Nu cred, sunt in aceeasi oala si am blito. Marti la romana si joi la mate, la mate ma descurc

| IonelPacifistu a răspuns (pentru ZdaneXu):

La fel si eu, mi se pare mai usor la matematica decat la romana

| Violleta2022 a răspuns (pentru ZdaneXu):

Pune mana si invata, ca pici examenul!
Lasa forumul ca nu te ajuta la nimic, in plus, vad ca te bagi ca musca in fundul calului si dai raspunsuri fara sa ai habar, chiar daca esti baitel si purtator de cuculet.
Pune-ti mana si invatati, ca nu ia nimeni examenul ala in locul vostru!