| Ana_4328 a întrebat:

Am nevoie de niste idei pentru eseul:"Poezia este un joc de cuvinte"Va roooooooog mult!

4 răspunsuri:
| problematic a răspuns:

Poezia? e cel mai frumos lucru. insa in asemenea masura in care o imagine face cat o mie de cuvinte, si un cuvant poate face cat o mie de imagini. Gandeste-te putin, daca in poezie creezi un joc de cuvinte, fiecare avand insemnatatea a cate o mie de cuvinte, o strofa ar face cat un film happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Srry...nu inveti cumva la creanga? chisinau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda sa incepi asa"Adevaratele poezii incep acolo unde se svirshesk pe hirtie"

| Ana_4328 explică:

Nuuuuuu