| Emerad a întrebat:

Am nevoie de un site ceva cu o emisiune/documentar despre stiinta (tradus in romana/cu subtitrare)

M-ar interesa in mod special COSMOS insa nu gasesc nici-un episod tradus.

2 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Minuni din cosmos: Falia temporală
Deşi omenirea e obsedată de timp, fizicienii nu prea reuşesc să-l definească. Secretele acestuia par să se ascundă în Marea Explozie Primordială.
Minuni din cosmos: Odiseea spațială
Conform prezentării lui Brian Greene, timpul este o ţesătură dinamică, care suferă diferite tipuri de deformări sub influenţa gravitaţiei.
Minuni din cosmos: Mecanică cuantică
Brian Greene explorează universul fizicii cuantice şi impactul pe care-l are progresul tehnologic ce derivă din acesta asupra vieţii cotidiene.
Minuni din cosmos: Multivers
Brian Greene analizează teoria universurilor multiple, realităţi alternative în care am putea avea vieţi, familii şi cariere complet diferite.

Salut,
Uite niste titluri, daca dai un search pe Google cu aceste titluri sigur vei gasi ceva interesant!

Succes

| Emerad explică (pentru YoBuDy):

Nu m-am exprimat prea corect.
Caut un video subtitrat, nu text.