| SuNaM a întrebat:

Am nevoie sa platesc o datorie de 50 de lei si nu sunt genul sa ii cer mamei, chiar daca nu am inca 18 ani. M-am gandit sa muncesc ceva 1 zi ca sa pot sa obtin suma. Ce locuri de munca de 1 zi pot sa prestez si cam cat timp mi-ar lua?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing))) Maxim sa-i faci curat in curte vreunui vecin sau sa stai cu copilul cuiva dar chiar si pentru asta n-o sa-ti dea nimeni 50 de lei pe o zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa muncesti mai multe zile la rand, pentru 50 de lei.
Daca un om normal munteste 1 luna pentru 1200-1300 cum cerzi tu ca, un copil, poate sa castige 50 de lei pe zi, pentru ca eu nu cred!
Te sfatuiesc sa-i spui mamei ca te oferi sa muncesti in casa pentru 1 luna, doar cetvaore zilniz: curatenie, spala podele, maturat curtea, dus gunoiul si sa-ti de 50 lei pentru serviciile astea.
Ori la bunici, rude, vecini... cate 3-4 ore in weekend, pana strangi toti banii.

| anonimg a răspuns:

Pui anunt in ziar -trebuie sa fie gratuit.
Cauti si pe olx job-uri part-time.

| Staif a răspuns:

Ce prostie ai facut, de nu vrei sa stie mama?
50 lei, nu primesti pentru o zi, indiferent ce ai face.

| Ivy86 a răspuns:

Poate la o spălătorie auto... împărțit pliante în posta sau într-un restaurant la spălat vase.
Bafta.