| Ghr_Razvan_1996 a întrebat:

Am o camera cu microfon de la 4Tech si cum o pot conecta de exemplu la audacity sa imi pot inregistra vocea?

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Trebuie sa umbli in setarile din cpanel la sounds and audio devices, sa fii sigur ca la microphone e selectata camera web si apoi poti inregistra doar ca o sa se auda ca din... tunel, poate doar sa vorbesti foarte aproape de camera web.

| pestisorulauriu a răspuns:

LA PC placa de sunet are o mufa roz. introduce acolomicrofonul. Daca te uzi ar trebui sa mearga in oriceaplicatie. Pe laptop ai o mufa marcata cu un sem distinctive de microfon (plasata langa casti). Succes