| Andre a întrebat:

.. ass vrea sa aflu parerea voastra... deci sa trec la subiect. Va place scoala? DC?

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Si da si nu.De ce?
Da pentru ca te ajuta foarte mult in viata,scoala este viata de fapt,in sensul ca nu poti trai fara sa inveti sa citesti sau sa socotesti(inveti la scoala asta).Da pentru ca fara scoala,nu ajungi nimic in viata, iti trebuie o scoala generala, un liceu si o facultate(cuvantul spune totul) dar nu ai cum sa sari peste scoala sau ceva de genul.Iti formeaza pur si simplu o cultura generala,chiar daca e enervanta,ca da foarte multe teme,profii sunt sub orice critica(nu toti, dar.) este buna, ajuta la ceva.Nimic nu e degeaba(este vorba profesoarei mele de biologie). Motivele ale celor care raspund,,nu" le stim cu toti,dar le enumar.
Nu pentru ca: Dau multe teme,e boring, pur si simplu nu imi place, pierdere de timp.
Si cam atat cred.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce intrebare? Tie?

| KimK a răspuns:

Pe o parte da, pe una nu. Pentru ca îmi place pauza în primul rând si că mai glumim cu profesorii in ore laughing, si nu imi place pentru ca profesorii ne cearta (cică) si daca facem ceva rau ne confisca ceva sau ne scad nota la purtare angry (dea'h...aşa sunt profesorii) laughing
Cu drag, GăBiTzZzAoSalutaPeAndutzas.
fundita? puppy dog eyes

| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Singurul lucru care ma face sa ma duc la scoala sunt PRIETENIIlove strucklove strucklove struck ar fi mai bine daca pauzele ar fi de 50 min si orele 10 min
smug:Xlaughing:*

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Singurul motiv pentru care merg la scoala sunt prietenii!

| Nume a răspuns:

Da. E locul ma mai distrez cu colegii, iubita si ma mai amuz la ora apoi mai invat si ceva nou

| GabiGabrielle a răspuns:

Da!
De ce?
Ptr ca e locul unde imi fac prieteni, ma intalnesc cu ei si rad de prosti.
Iar vara bataieee cu apa. laughing

| LADYBi2a a răspuns:

Mie imi place la scoala! e mai bine decat acasa. acolo imi sunt prietenii/colegii! atat de super sunt pauzele! dapai la ore cand radem. aiaiaiai!

| mirceasilvyu a răspuns:

Da...ca e sursa de venit pe viitor.laughingdaca nu sti nimic.cum sa castigi ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O urasc!
profesori enervanti...prea multe teme, galagie, regulicrying

| Loloz a răspuns:

Mie sincer nu-mi place scoala oricum in tara noastra e de c***t.Deci n-am ce face decat sa stau si sa suport toate chinurile scolii. Abia atept sa scap sa fac si eu ceva inteligent, nu sa ma duc la scoala cu toti fraierii happy

| BloodFactory a răspuns:

Da imi place dar nu prea am timp.Imi place pentru ca fara ea nu as avea viitor, si as avea un loc de munca.