| CookieMonsterDeea a întrebat:

Am o intrebare Urgentaa! azi imi serbez ziua de nastere care a fost ieri. Am decis sa o serbez acasa insa nu prea stiu ce sa facem si cum sa nu aduc plictiseala intre noi.caci am o reputatie de pastrat! Va rog ajutati-ma cu sfaturi!

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

In primul rand,la multi ani(chiar daca ziua ta a fost ieri).
cand vin invitatii puteti sa:va bateti cu perne,sa ascultati muzica,sa dansati,sa mergeti la mall(daca cumva sunteti adolescente),jucati volei/tenis,baschet/fotbal,cititi reviste,jucati adevar,provocare sau procent,uitati-va la un film,mergeti sa va plimbati cu rolele sau cu bicicleta,spuneti povesti de groaza,cititi bancuri, daca ai un animalut de companie va puteti juca cu el, desenati.
Distractie placuta!

3 răspunsuri:
| MaDroghezCuFericire a răspuns:

Pooi sunt multe jocuri care te ajuta exemplu la oi de fiecare data ne jucam cu sticla si trebuie sa te saruti
sau baba oarba
acum nu e ora de inspiratii

| CookieMonsterDeea explică (pentru MaDroghezCuFericire):

Atunci nu mai raspunde aiurea doar pentru a lua puncte sau pentru a fi mai interesanta. In primul rand in casa nu ai cum sa joci baba oarba pentru ca te poti rani sau lovi de diversele obiecte de mobilier. In al doilea rand acest jocuri se practica la gradinita si sigur tu nu ai mai mult de 11 ani!