| ambulantieru a întrebat:

Am o masina de cusut singer 5430C si nu stiu sa-i schimb becul, ma puteti ajuta cu un sfat. Multumesc

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ai bec? Vezi ca locul unde intră becul este protejat de un căpacel de plastic, ca la frigidere, desurubeaza acel capacel, deobiceiare surub in stea si inlocuieti becul, daca nu ai bec, mergi cu cel vechi la un magazin de electrice si cumperi unul la fel de aceeasi putere, sa nu i ei unul m ai mare sau m ai mic.

1 răspuns:
| Idkidk a răspuns:

Deşurubează-l şi pune-l pe cel nou.