| 1Chris1 a întrebat:

Am o problema. Eu am internet de la Romtelecom, iar in ianuarie fac 2 ani de contract, deci imi expira abonamentul automat, nu?

Bun, la ora actuala, eu am 2 mb, deci imi descarca cu 200 kb, iar varu meu si-a bagat prin romtelecom acum 6 luni la acelasi pret, dar cu o viteza de 6 m, deci ii descarca cu 600 kb. Eu as vrea sa stiu, dupa ce imi expira abonamentul in ianuarie, cand o sa-mi prelungesc abonamentul pot sa-mi schimb viteza dar sa fie la acelasi pret, cum au altii? Ah, da... o sa primesc alt modem in schimbul celui vechi sau o sa ramana acesta? Eu as vrea sa mi se schimbe IP-ul. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Daca ceri schimbarea tipului de abonament acum, ai oferta cu 60 RON, ramane acelasi modem, viteza de 16 MB, 2000+200 min gratuite.
Suna la 1931 pentru informatii si schimbarea tipului de abonament.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ivancea2: Ca angajat Romtelecom aș putea să rog juriștii să te acționeze în instanță pentru dezinformare.
Romtelecom nu prelungește nimănui abonamentul fără consimțământul abonatului.

Răspunsul la întrebarea ta, 1Chris1, este da, se poate. Fie suni la 1930 - interior 2-2, fie mergi la cel mai apropiat magazin Romtelecom și soliciți acest lucru. Activarea se face pe loc.

Salut.

| 1Chris1 explică (pentru kongeriket):

Am sunat-o azi pe o doamna de acolo, de la firma si mi-a zis s-o sun maine pentru ca nu este la birou si o sa vada daca e nevoie sa merg la ei la firma sau o sa fie automat. DECI, daca tu lucrezi acolo, cum sta treaba? Poate sa mi-l modifice, adica sa-mi activeze alta oferta fara sa merg la ei?

| kongeriket a răspuns (pentru 1Chris1):

Ai sunat la 1930? Dacă sunai la 1930 nu ar fi trebuit să-ţi zică să mergi până acolo deoarece convorbirea înregistrată are valoare de contract şi în plus în următoarea factură îţi trimite o scrisoare cu modificările operate şi cu timpul pe care-l ai la dispoziţie să suni să ceri anularea dacă nu eşti mulţumit.
Deci da, ţi-l poate modifica fără să te deplasezi la magazin.

Salut.

| julie1006 a răspuns:

Abonamentul nu expira decat daca te duci tu la romtelecom sa il reziliezi daca nu el ramane cu aceleasi specificatii cum le-ai avut, dar dupa ce inchei contractul de 1 an sau 2 poti sa te duci la ei sa iti faca o noua oferta. eu de exemplu mi-a luat de curand de la ei modem wireless tot prin reinoire de abonament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta si negociaza cu cei de la romtelecom, altfel ti-l prelungeste automat, asa cum este.Numai bine.