| GoD a întrebat:

Am o problema la pc si nu stiu exact care e aste. Cand dau sa pornesc pc nu se aude sunetul acela obisnuit la inceput, un bip, bip...si nu imi apare nimic pe ecran...stie cineva care ar fi problema? cineva mi-a spus ca ar fi placa video dar vreau sa fu sigur.

3 răspunsuri:
| mary a răspuns:

Incearca atunci cand se deschide si nu este nimic pe desktop sa dai CTRL+ALT+DELETE. o sa-ti apara task manager. apoi dai la butonul din stanga sus "applications". apoi buton jos "new task" si apoi scrii in caseta care o sa-ti apara "explorer" dai ok.

eu am inteles ca nu iti apar icoanele pe desktop. daca e altceva, adica ecranul e negru sau ceva de genu' scuza-ma. am vrut sa te ajut. happy

| FetitzaBlondina_5897 a răspuns:

Du-te si intreaba un informatician.cu siguramta el stie. mie mi se intampla sa in deschid si sa se inchida singur si mg monitorul.si scot calc. di priza.stau 5 sec si il pun inapoi si mg.

| GoD explică:

Nu am cum sadau alt ctrl del pentru ca nu ajung pana acolo, mie nu-mi arata nimic pe ecra... de la inceput nici in bios nu intra...