| Master1ro a întrebat:

Deci am urmatoarea problema: Am avut PC-ul pornit si a fulgerat, mi s-a ars sursa la PC.Am schimbat sursa dar problema e ca nu se vede nimic pe ecran.
Calculatorul porneste, se aude sunetul acela la Welcome(Windows XP), dar ecranul ramane negru.Nici la pornire nu apare logoul acela de la Bios.Care ar putea sa fie problema?
Sursa nu da suficient curent placii video?
Placa video e arsa?
E problema pe placa de baza?
Monitorul sunt sigur ca nu e ars.

2 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Placa de baza sigur nu e.
Ori placa video e arsa ori cablul care face conexiunea dintre monitor si sursa nu mai merge.
Oricum, inainte sa cumperi o placa video poate pe degeaba, mai bine ai imprumuta de la vreun vecin/prieten un cablu sa vezi...
Dupa parerea mea, cablul e de vina.

| cata_1462 a răspuns:

Placa de baza e arsa