| RazvanPop5 a întrebat:

Am o problema. Pompa mea de apa se oprește brusc odată la ceva timp(5-6 ore). Când cobor sa vad care este problema, butonul de oprire/pornire este roșu, el ar trebui sa fie roșu doar când pompează apa, iar când îl apasă din nou nu merge apa mereu. Mi se întâmplă de o săptămână încoace, păreri?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este "fenomen" produs de releu termic, montat ca protectie pentru motor.
Asemenea relee termice se folosesc (de obicei) la motoare trifazate.
Un electrician poate verifica usor prezumtia mea, chiar si cu un simplu bec de proba.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Băi, tactu se pricepe la toate?