| anonim_4396 a întrebat:

Am o sora care este in clasa a VI-a si pe 1 iulie pana pe 7 va trebui sa plece intr-o tabara scolara care este obligatorie si daca ne-am lua dupa luna trecuta, mentruatia ar fi trebuit sa vina pe 1 iunie. Nu a venit nici azi(nu asta ne "sperie"). Pana aici nimic ciudat. Dar adevarata intrebare este ca daca menstruatia ar cadea sa zicem luna viitoare in zilele de vacanta cum ar putea sa o mai reduca, sau sa nu o mai aiba macar 2-3 zile pentru ca tabara este la mare. Am citit ceva pe net, dar nu prea stiu ce sa spun...

Voi ati intampinat astfel de probleme?
Astept raspunsuri:*!
Funda+voturi fiecareia

1 răspuns:
| tataralexandra a răspuns:

Pai iti trebuie cateva luni ba chiar un an pana ce ti se reguleaza menstruatia dar asta nu o poti face sa nu vina.laughinguneori e chiar naspa sa iti vina menstruatia cand ti lumea mai draga...stiu cum e
ma incurca foarte tare mai ales varahappy