| curious01 a întrebat:

Am Samsung s6 edge, si si-a facut singur resetare, si am pierdut cateva mii de poze si alte date, i s-a mai intamplat cuiva? le mai pot recupera?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoti cartela de memorie. o introduci intr-un cititor de carduri conectat la un laptop sau PC si vezi care poze le poti copia direct.
Pozele care s-au pierdut (daca s-a formatat card-ul la resetare) le poti incerca sa le recuperezi cu un program destinat special pentru asemenea cazuri. Iti recomand programul Recuva, in care poti si vedea starea si continutul pozelor inca existente fizic pe card.
Va trebui sa ai suficient spatiu pe hard disk unde sa faci un folder pentru recuperari si sa salvezi pozele.
Dupa recuperare, vei putea copia inapoi pozele dorite pe card.

| octav005 a răspuns:

Sincer nu

| Nume2 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata. Eu, cand am primit update la Android 7 aveam un backup de la Samsung pentru galerie, numere telefon si altele activat. Poate ai noroc. In caz ca asta s-a intamplat dupa ce ai facut update-ul, daca l-ai facut. Iar daca nu, imi pare rau, dar sunt duse

| raulcn a răspuns:

Dacă datele nu erau pe un card de memorie, din păcate nu le mai poți recupera.

| Nedelcovici_Simona_1994 a răspuns:

Nu mai poti, decat daca aveai sincronizat One Drive sau alte aplicatii in care sa iti pastrezi pozele