| marius031 a întrebat:

Am scos vineri de la politie un cazier judiciar pentru scoala de soferi. Si mi-au spus aia de la scoala ca trebuie sa imi scot alt cazier. Imi mai da de la politie asa repede inca 1?

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Si eu tocmai l-am scos pe al doilea. Da ti`l da.
unul e pentru scoala auto
si unul pentru examen auto, asa i?

ti l da, trebuie doar sa platesti din nou taxa pentru cazier 6 lei si mai era ceva de 10 lei la trezoreria de care apartii happy

bfta

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti altul, doar ca nu inteleg de ce iti cere, certificatul este valabil 6 luni, cf.L.290/2004, citez:
"ART.27.(2) Certificatele de cazier judiciar emise de autoritãţile prevãzute la art. 6 şi 7 sunt valabile 6 luni de la data eliberãrii." Numai bine!

| Aezakmi a răspuns:

Nu stiu sincer, la mine a fost nevoie de un singur cazier judiciar, niste copii de la id etc, de la medic alea le-am facut in brasov am fost cam la 5 cabinete m-au intrebat cate 2-3 chestii si imi dadeau cv foi si cam atat din cate imi amintesc..chiar nu inteleg de ce iti trebuie alta...intreaba-i pe ei despre ce este vorba happy sper ca te-am ajutat

| marius031 explică:

Pai am scris pe cazier ca imi trebuie pentru scoala de soferi iar aia de acolo mi-au spus sa imi scot altul in care sa scrie pentru examen auto. Banuiesc ca odata ce aia asa mi-au zis inseamna ca imi mai da 1...