| Num3Ascuns a întrebat:

Am si eu o intrebare stupida.Cum scrieti voi cu "ă" de pe tastatura eu am dat copy apoi paste dar as vrea sa nu fac asa mereu.Si daca se poate sa imi spuneti si celelalte litere care nu se afla pe tastatura.

4 răspunsuri:
| Zambet a răspuns:

La mine merge cu shift si ctrl in acelasi timp... daca nu, incearca cu shift si alt, iar semnele astea: "[ ] { }; ' \ / > < " etc,. vor fi " Ă Î Ş Ţ Â. sper ca am fost de ajutor >big grin

| alexflor87 a răspuns:

Incearca sa dai shift+alt, apoi trebuie sa incerci la tastele de langa enter sa vezi cum ai tu, ca difera de la tastatura la tastatura.

| Deny_8368 a răspuns:

Pai. tb ca windows-ul sa fie in limba romana

| Ploaia a răspuns:

Lol windows in romana?
Trebuie sa te duci in control pannel la Regional and Languages, si sa setezi la tastatura (RO) Keyboard.