| simoSTAR a întrebat:

Am sters cosul de reciclare.cum sa il recuperez? am vista

Răspuns Câştigător
| alienware a răspuns:

Din meniul afisat de butonul de Start, dati click pe Control Panel, selectati categoria Appearence and Personalization, apoi Personalization. In partea stanga a ferestrei deschise veti observa optiunea "Change desktop icons", dati click pe ea, bifati Recycle Bin apoi dati OK. Recycle Bin va aparea din nou pe monitorul dvs. si va fi gata sa adune toate fisierele de care credeti ca nu aveti nevoie pana la o noua evaluare :P.
O alta modalitate, mai rapida, de a ajunge la "Desktop icon settings" este aceea de a da search la "desktop" in fereastra de cpanel, apoi dati click pe "Show or hide common icons on the desktop". uite si o poza http://www.stealthsettings.com/......cpanel.jpg

4 răspunsuri:
| euuuuuuu6 a răspuns:

Dai clik dreapta pe desktop...
Personalize
si in stanga scrie "change desktop icons" si bifezi Recycle Bin.
Sper ca te-am ajutat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Windows XP.Si eu am sters cosul de reciclare.Ca sa sterg fisierele din cosul de reciclare intru pe My Computer, apas click dreapta pe D si este o casuta unde scrie Disk Cleanup. Apesi acolo si intrii unde scrie Recycle Bin.
Sper ca te-am ajutat! Succes!

| BlueSummer a răspuns:

Si eu am sters cosul de reciclare si am Windows 7. Eu l-am gasit in calculator, pentru. ca stersesem doar Comnda Rapida (ShortCut). Acuma depinde ce ai sters tu.

| DoctorBolnav a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jVu4kx14ytc uite aici un video pe mine m-a ajutat;)