| IrinaAndreea a întrebat:

Am sters tastatura de praf si mi s-a blocat tasta "a". E rigida si nu reusesc sa o apas deloc. Se mai poate face ceva sau imi trebuie tastatura noua?

Răspuns Câştigător
| DanSor a răspuns:

O desfaci, reasezi cauciucul/e de sub tasta/e, ii pui suruburile la loc si gata... e ca nouawinking
PS: have fun tongue

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Si eu am sters tastatura de praf si am scos f5 si f6, era sa ma omoare mama! dar am reusit sa le pun la loc.incearca sa o iei jos dupa care incearca sa o pui, ca si la mie a stat tasta f6 rigida, dar am luat-o jos si cu ajutorul unei pile de unghii am pus-o la loc, poti sa rzi de solutia mea, dar sa stii ca a mers!
eu te sfatuiesc sa incerci asta, daca nu du-te la un doctor de calculatoare sa rezolve treaba! sper ca te-am ajutat!

| IrinaAndreea explică:

Multumesc tuturor de raspuns! Acum vad ca merge de la sine, desi uneori trebuie sa apas mai tare, dar mai bine o las asa decat sa scot butonul daca nu neaparat necesar.

@skydriver: Cand am pus intrebarea, am folosit Copy-Paste la litera "a" ca sa scriu inteligibil. big grin

| βÚβÚ a răspuns:

Salut!

Am patit`o si eu cu space'ul ( la space e o treaba mai complicata pentru ca daca incerci sa o scoti, de abia daca o mai pui la loc.)
Incearca sa scoti tasta, bagi ceva sub ea apoi o tragi.Vezi daca are ceva inauntru, o sufli de praf si o bagi la loc cu o usoara apasare, sa nu se rupa I don't want to see E simplu de facutwinking Incearca. Daca nu merge, atunci iti trebuie tastatura noua big grin

Bafta! wave

| skydriver a răspuns:

Vad ca ai tot folosit "a" in intrebare. Poti sa o fortezi un pic sa vezi daca intra, daca nu, scoate-o cu ceva si bag-o la loc. Trebuie sa apesi putin mai tare pentru ca tastele au niste cleme din plastic care le tin pe pozitie si nu le dau voie sa iasa! Spor!

| Mia a răspuns:

Mie mi s-a intamplat o data sa mi cada tastatura de la calculatorul alor mei pe jos...au sarit cam jumatate din taste.Nu trebuie decat sa o fixezi drept, probabil e stramba... app mersi pentru. problema cu browser-ul kiss

| AnaisC a răspuns:

Hello:
Da...stiu mi s-a intamplat si mie...nu te panica nu iti trebuie tastatura noua.
Iei o penseta primzi tasta si incerci pe cat posibil sa o misi in sus si in jos, daca nu merge in sus si in jos, in cearca in dreapta si in stanga. Daca nu merge nici asa incearca sa bagi un ac pe sub tasta si sa scoti mizeriile(care posibil au intrat acolo).
Cu placere.

| rebelboy2011 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa incerci cumv sa o deblochezi mi s-a intamplat si mie.