| Strongman a întrebat:

Am tastatura setata pe caractere in romana cum fac ca sa-l trec in engleza? iafara de reinslarea windowsului?

Răspuns Câştigător
| Kaname a răspuns:

Nici nu trebuie sa reintalezi windowsu laughing
Intri in control panel dupa la regional and language option.Alegi Language si dupa dai click pe details.Acolo stergi limba romana(remove)si adaugi engleza(add). Pentru detalii dai PM

3 răspunsuri:
| anda_1885 a răspuns:

Start - setari - panou de contro - optiuni regionale si lingvistice. In optiuni regionale selectezi romana, in limbi dai detalii si selectezi us peste tot si in complex alegi engleza.

| anotherchild a răspuns:

Ce windows ai?
Daca ai XP - vezi ca ai jos in dreapta pe bara de start.
Daca ai Windows 7 sau Windows Vista : staprt - control panel - clock, language and region - change display language - change keyboard si acolo alegi English - United States. Sper ca ai reusit!

| secret96 a răspuns:

Salutare!
Jos in dreapta ai la bara :ora si alte pictograme. Mai catre interior ai acolo un RO. Dai click dreapta pe el si dai pe setari.
O sa iti apara o ferestra si selectezi engleza ( EN ). Dai OK si gata.
Sper ca ti-am fost de folos.

funda? big grin