| Genevaaa a întrebat:

Am trimis un colet cuiva prin ramburs la posta pe care NU l-a ridicat. Sincer sta acolo de o lună, doua pentru ca nu stiam ce sa fac. Cum sa il revendic inapoi? Ma duc la posta si ce zic? Daca acel "cumparator" nu a ridicat coletul si nu mai răspunde

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta cred ca ar trebui sa faci. Sa mergi la posta.

| sierra1 a răspuns:

O să ți-l trimită inapoi poșta, nu trebuie "revendicat"

| Genevaaa explică (pentru sierra1):

Pai mi-l trimite cum, ce trebuie sa zic acolo

| sierra1 a răspuns (pentru Genevaaa):

Primești in cutiuța poștală o hârtiuță de-i zice "aviz", așa știi că ai pachet

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți-l trimite poșta înapoi.

| Genevaaa explică (pentru sadrian46):

Pai mi l trimite si cum il iau? Nu mi. apare pur si simplu in ușă

| sadrian46 a răspuns (pentru Genevaaa):

Te anunță poșta să mergi la oficiul poștal să preiei coletul returnat.

| Vântulalb a răspuns:

Normal este returnat dupa un timp. Nu mai stiu perioada. Dar destinatarul este avizat de trei ori.
Vezi ca la returnare vei avea de platit din nou transportul. Daca e ceva de valoare mare, merita.
Dar mergi la posta daca e de doua luni si vezi, poate ti-a venit inapoi si nu ai vazut tu avizul.

| AsterX a răspuns:

Trebuia sa îl iei, acum probabil l-au luat cei de la posta. Dacă nu era nimic interesant l-au aruncat.