| ammihaela a întrebat:

Am uitat parola de la laptop(mai exact, cand il aprind imi cere parola).Imi poate zice cineva cum o pot afla sau schimba?sad

9 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

1) Daca nu ai nimic de pierdut instalezi windows din bios!
2) Daca ai foto si alte date de salvat, cauti pe net un cd/dvd cu Windows Live, astfel ai access pe HDD doar pentru a recupera datele importante apoi instalezi Windows!
Eu folosesc: hiren bootcd 15.1 rebuild by dlc v2.0 iso
Hiren's BootCD

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bagă 1,2, 3,4 si vezi ce zice

| george232323 a răspuns:

Cred ca trebuie un fel de revizie tehnica sau ceva de genu...Du-l la cineva care se pricepe la laptopuri ..Mult Noroc!

| dani0822 a răspuns:

Solutia este :"http://www.ebcd.pcministry.com Emergency Boot CD-ROM
Scrii acea imagine pe un cd si bootezi cu ea. Are un "fel" de reset pentru. toate parolele.

| dani0822 a răspuns:

Sau incerca cu safe mode, aprinzi laptop-ul si tii apasat 'ESC" sau "F10 sau F11" si intri in "SAFE MODE" ca administrator, de-acolo te descurci

| dani0822 a răspuns:

S-a rezolvat problema?

| ammihaela explică:

Multumesc.Am rezolvat problema.Mi-a amintit cineva parola laughing

| Stefan_Petre_1948 a răspuns:

Am uitat parola

| Stefan_Petre_1948 a răspuns:

Am uitat parola, cand îl aprind îmi cere parola