| Raphahell23 a întrebat:

Am un card Maestro de la BCR si pe steam nu merge Maestro. si ma gandeam sa-mi fac un cont PayPal. dar daca imi fac un cont paypal imi vor lua taxe ceva de pe jocuri sau cand ma duc sa scot banii imi vor lua ceva taxa nu stiu. spuneti-mi voi mai amanuntit in special cei care aveti cont. si daca es igur sa fac cont... Mutumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti ia din banca, prima oara $2 ca sa-ti verifice contul si cateva zile mai tarziu ti-i pune la loc, dupa ce tu primesti un cod de 4 cifre in extrasul de cont al tranzactiei si-l introduci in Paypal, ca verificare sa fie completa.
Abia dupa verificarea asta, ei iti inapoieaza cei $2 si te anunta ca poti folosii contul.
Paypalul nu iti ia comision la cumparare, doar la vanzare.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a-ti face un cont de paypal, ai nevoie de:
- 18 ani impliniti
- si un cont bancar valid, verificat de paypal.

| Raphahell23 explică (pentru Violleta2022):

Da stiu... dar imi ia bani ceva de pe card daca il folosesc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raphahell23):

Iti ia din banca, prima oara $2 ca sa-ti verifice contul si cateva zile mai tarziu ti-i pune la loc, dupa ce tu primesti un cod de 4 cifre in extrasul de cont al tranzactiei si-l introduci in Paypal, ca verificare sa fie completa.
Abia dupa verificarea asta, ei iti inapoieaza cei $2 si te anunta ca poti folosii contul.
Paypalul nu iti ia comision la cumparare, doar la vanzare.