| cornculapte a întrebat:

Am un lapsus. Cum ii zice partii aceleia a urechii de care se agata cercelul?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Lobul urechii. Şi părţii aceleia de la şcoală... corn cu lapte! Nouă ne mai dă şi brânză.batting eyelashes

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lobul urechii.
Pa, pa.

| cornculapte explică:

@purple, pe vremea mea se dadea lapte. Am ramas cu varianta clasica. laughing De fapt eu nici n-am prins perioada. Vedeam doar ce le da celor mici. Cred ca eram clasa a 6-a cand a inceput sa se dea corn si lapte si se dadea pana la clasele a 4-a daca bine tin minte. In fine, stiu ca erau pustii cu bratele pline de cornuri si pahare cu lapte pe hol si ma uitam la ei si ma amuzam cateodata ca imi amintea de perioadele acelea ale copilariei cand eram bucurosi daca primeam o bombonica. Of, devin nostalgica. happy

| Barajag a răspuns:

Se numeste "lob", bine ca ai scapat de lapsushee hee

| AndutzaAndu a răspuns:

Lobul urechii.

| MichelleC a răspuns:

Pai sa ma gandesc
Lob ii zice laughing

| RoxyAde a răspuns:

Ii spune "lob".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lobul urechii.