| DanuTzCarbon a întrebat:

Am un prieten care ma bate la cap ca are respiratia urat mirositoare si numa nu ma lasa in pace deci as vrea niste retete sau cei trebuie sa nu-i mai miroasa ca deja ma oftica.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Părerea mea este că trebuie să meargă la medic, pentru a descoperi cauza mirosului. Poate avea o infecţie dentară sau una amigdaliană ori mirosul poate veni din stomac (şi aici din mai multe cauze). În funcţie de cauză, medicul recomandă tratamentul potrivit. Sănătate!
Te invit pe tine şi pe prietenul tău pe http://lecturirecenzate.ro/

6 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

Pai sa spele pe dinti mai des. Si sa foloseasca apa de gura si ata dentara dupa fiecare masa.

| MisaPyon a răspuns:

Spune-i sa se mai spele pe dinti...sau macar sa ia o bomboana mentolata in cel mai rau caz

| mortalkiss_3782 a răspuns:

Pai spune-i sa-si cumpere un spray care se da in gura si o sa miroasa a menta sau dul la medic laughinghappystarpuppy dog eyesbug funda?

| mortalkiss_3782 a răspuns:

Hei spune-i sasi cumpere un spay de gura cu miros de menta si o sa ai ba o respiratie mirosind proaspat a menta sau spune-i sa se duca la un medic, funda?happystar

| milina a răspuns:

Pai spune-i sa se spele pe dinti si daca tot ii miroase gura spune-i mamei ele sau lui sa-si scoata agmidalitele merge iti spun eu asa am avut si eu o problema