| Xpert2000 a întrebat:

AM un telefon Lg cu toch-screen si are o problema cu toch-ul merge doar daca apas foarte tare si nu in totalita, trebuie sa schimb tot displayul sau e doar o simpla problema!

Răspuns Câştigător
| Andreeamirabelle a răspuns:

Ai incercat in setari? De acolo poti schimba si sensibilitatea touch screenului,probabil ca e data la minim. Daca nu e de acolo,du-te cu el la service sa ii schimbi displayul, dar de cele mai multe ori nu se merita! Costa destul de mult sa schimbi displayul la un telefon touch screen, asa ca mai bine cumperi altulstraight face Abia iti mai schimbi si tu telefonul daca te-ai plictisit(eu ma plictisesc repede de ele).Iti recomand pe viitor un QWERTY, sunt dragute, la moda si nu se strica asa de repede ca cele pe touch sau cu clapa/sina.

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

I-ai facut calibrarea ecranului tactil? Daca da si tot asa merge, schimba display-ul.