| dragomirmaria77 a întrebat:

Am un telefon lg gt400 si nu am cablu de date dar am inteles ca se poate folosi pe post de cablu de date un card de memore micro sd. Vreau sa stiu daca pot sa-l bag in calculator si unde, dar nu am inernet pe stick si nu stiu unde sa-l bag toate raspunsurile detaliate, care ma vor ajuta pe mine le voi da funda :*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt adaptoare pentru carduri micro sd si cititoare de carduri care vin conectate la usb-ul calculatorului.Cardul micro sd vine introdus in adaptor iar acesta in cititorul de carduri. Succes

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah eu nj in calc si stiu ca merge doar in laptop nu in calculator

| danicristian a răspuns:

Deci daca nu ai cablu de date se poate folosi si un adaptor de card pentru transfer de date, se baga cardul micro sd in adaptor(e ca un stik) si adaptorul se conecteaza la calculator(merge si la desktop si la laptop)

| madulynaa a răspuns:

Iti trebuie un adaptor pentru microsdtongue