| UnTipObisnuit a întrebat:

Am vazut pe site la Banca Transilvania ca poti sa-ti faci un cont bancar printr-un apel video. (NeoBT)
A folosit cineva optiunea asta sa-si deschida cont acolo si sa-si faca un card?
Cum se petrece?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi luni la bancă si fetele de acolo i ti vor spune cum se petrece.

| UnTipObisnuit explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu vorbesc de NeoBT. Pe site scrie ca asa iti faci cont fara sa mai fie nevoie sa mergi la banca fizica...

| darrio2007 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Mai bine mergi tu acolo, fizic. Trebuie sa semnezi si niste acte.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Asta i-am zis si eu sa mearga la bancă, daca nu vrea sa stea asa ca nu o sa il ajute nimeni doar cei din banca daca merge el cu buletinul la ei.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si stii de ce? Pentru ca ii este lene. Sau nu intelege cum functioneaza „mecanismul" bancii.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Aveti dreptate dumneavoastră.

| Ronnix a răspuns:

Iti recomand sa accesezi: https://www.bancatransilvania.ro/neo-cont/videocall/ si vei afla toti pasii necesari pentru deschidere cont bancar fara a fi nevoie sa te prezinti la o banca intr-un timp foarte scurt. (procesul va dura maxim 10-15 minute si este extrem de usor)

Ignora comentariile oamenilor care s-au obisnuit cu birocratia si sunt putin cam prea depasiti (sau lenesi, dupa cum le place sa spuna) pentru a se adapta la noile tehnologii create special pentru a ne usura viata.

| UnTipObisnuit explică (pentru darrio2007):

Bine ca iti dai cu presupusul despre persoana mea. Intreb pentru ca sunt curios despre o chestie pe care nu o inteleg pentru ca nu am mai vazut asa ceva si site-ul nu ofera informatii foarte detaliate.
Am intrebat sa vad daca gasesc pe cineva sa-mi explice cum functioneaza modul acesta. Am deja un card la o banca si stiu foarte bine cum merge "mecanismul normal" al unei banci.
Decat sa te trezesti sa zici nu stiu ce despre mine sau sa spui lucruri din afara subiectului, mai bine nici sa te obosesti.

| UnTipObisnuit explică (pentru Ronnix):

Multumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Cel mai sigur mod este, ca atunci cand nu intelegi ceva, cum este cazul tau, sa mergi tot pe ce ai mai facut inainte, daca ti-a mers bine.