| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am 13 ani si 8 luni.
Dacă părinții au un cont bancar la Banca Transilvania, deschis. Ei ar putea să-mi facă și mie un card de debit pe contul lor bancar? Gen să fie contul lor bancar (IBAN-ul lor) dar să îmi facă card bancar pe numele meu, pe contul lor bancar. Ar fii posibil acest lucru?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate acum, pentru card de debit trebuie sa ai varsta de cel putin 14 ani si carte de identitate, aceasta se obtine dupa ce implinesti 14 ani.