| DoriB20 a întrebat:

Am vrut sa curat o mica urma de pix de pe geanta mea din piele ecologica si am folosit dizolvant de unghii fara acetona. Am mai facut asta si a mers pe aceeasi geanta dar acum nici nu s-a dus pixul si am o pata mare alba in locul ala.S-a decolorat geanta? Sau pot sa scot cumva pata?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Clar, ai dizolvat culoarea genţii. Pata ai albă n-o mai scoţi. Poate cu foarfeca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Piele ecologica = vinilin ordinar. Ia niste vopsea sau pune-i un petec ceva.

| Itanul a răspuns:

S-a sters vopseaua de la dizolvant. Nu trebuie sa fie acetona.