| intrebvbbfcdsff a întrebat:

Ar avea curaj vreo tara sa atace Rusia? ar castiga careva impotriva ei? in afara de Nato, orice alta alianta ar avea puterea?

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca scoti armele nucleare din ecuatie, rusii nu mai sunt prea periculosi. Evident raman puternici pentru ca este o tara cu populatie mare, deci au o armata numeroasa dar in ca si tehnologie militara suns sub multe tari din NATO.
Avantajul lor major era stocurile uriase de armament si echipamente ramase de pe vreama URSS, in ucraina le-au cam ars si nu o sa le mai refaca veci.