| ViPeReX a întrebat:

Are cineva idee de ce nu mi se mai invarte ventilatorul de la sursa?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Poi in primul rand din cauza prafului, mie la o sursa din cauza prafului ventilatorul avea o turatie foarte mica incat nu mai racea nimic!
In al doilea rand poate s-a dus ventilatorul/electronica care gestioneaza ventilatorul.

Incearca sa desfaci sursa si sa cureti ventilatorul si sa-l si ungi cu ulei eventual.

PS: acum am o sursa noua la PC de 500W si cand stau pe net nu se incalzeste foarte tare si ventilatorul se opreste automat pentru ca am o sursa silent, poate ai si tu una, nu stiu ce sa zic, incearca s-o cureti mai intai.

10 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Praful este raspunsul.

| Resurrection a răspuns:

Curata-l. Incearca cu un pistol de aer, daca s-a adunat prea mult praf nu prea mai are cum sa mearga. Tre' sa cureti tot calculatorul din cand in cand pentru buna functionare

| Mozurov a răspuns:

Din cauza prafului ar putea fi o problema.Curat-o de praf si vezi daca merge.
Daca nici asa nu merge va trebui sa iti cumperi alta...eu am schimbat 2 surse pana acum in 4 ani.
PS:Ai incercat sa o lovesti ca sa porneasca? big grin

| TheSmith a răspuns:

Curata-l...verifica daca trece curent prin fire!

| AleXu224 a răspuns:

1=-=are prea mult praf pe el...
Solutia =-= dul la un curatitor de calculatoare
2 =-= e obosit
Solutia =-=1.schimbal 2. ia-ti altul

| Dany3103 a răspuns:

Du-te la un service si fa-i o curatare de praf, te costa 10 - 20 de lei

| Mentalist09 a răspuns:

Praful..si mie mi s-a intamplat :d

| mrBean008 a răspuns:

E obosit

| SabinCrb a răspuns:

Un fir intrerupt, probabil... sau s-a stricat motorasul. Mai bine repara-l repede, nu e bine sa nu fie ventilata.

| xAlL3Xx a răspuns:

S-a blocat de la praf sau s-a decuplat o mufa din interior, trebuie sa il desfaci intr-o parte si sa il verifici, daca nu merge trebuie unul nou, este in jur de 50 lei.
FUNDA?big grin