| topyion a întrebat:

As dori sa sa schimb placa video a pc-ului cu una mai performanta si nu stiu care sunt compatibile cu modelul meu de pc. Configuratia actuala a calculatorului este:
-CPU - AMD Athlon 64X2 dual Core Procesor 3600+, socket AM 2, BIOSTAR NF4ST_A2B.
-Memory -1024 Mb -DDR2 [PC2-4300]- 533 MHZ
-Video- Geforce 6200 Turbo.Slot pci Expres 2.0 x16
Va rog sa-mi spuneti daca o placa video Palit Daytona nVidia GeForce 8400GS, 512MB, GDDR2, 64bit, DVI, PCI-E sau Gigabyte nVidia GeForce 210, 512MB, GDDR2, 64bit, HDMI, PCI-E sunt compatibile cu pc-ul meu. Sau, v-as ruga sa-mi dati exemple de placi compatibile bune pentru mine.
Va multumesc.

1 răspuns:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza cred ca se potrivesc oricare din firma acelei care ai si tu dap acum sincer chiar nu stiu am schimbat si eu multe dar nu stiu daca erau sau nu laughing la fel